Sesiunea de comunicari si referate dedicata Zilei Internationala a pamantului este organizata anul acesta si in cadrul Liceului Teoretic Ecoprof din Bucuresti in data de 22 aprilie 2010 cu participarea institutiilor partenere din invatamantul de stat si particular.
Scopul acestei activitati (este asa cum reiese din discutia cu directorul scolii dna prof. Belu Viorica, consilier educativ prof. Serban Georgeta sau coordonator proiece si parteneriate dl prof.drd Sebastian Chirimbu)este sensibilizarea opiniei populatiei scolare cu privire la necesitatea protejarii mediului, a conservarii resurselor naturale si a biodiversitatii in spatiul european.
Participa la sesiune cadre didactice, consilieri educativi, directori impreuna cu elevi din unitatile scolare: Liceul Teoretic Ecoprof, Gr.Sc. Electronica Industriala,Colegiul Lucian Blaga, Colegiul Edmond Nicolau, Sc.nr 71 Iovan Ducici, Scoala de arte si meserii nr.2.
Manifestarea se va desfasura in intervalul 12.30-17 - cuprizand prezentari de referate, colaje, desene, proiectii video, focus grup.
Scopul acestei activitati (este asa cum reiese din discutia cu directorul scolii dna prof. Belu Viorica, consilier educativ prof. Serban Georgeta sau coordonator proiece si parteneriate dl prof.drd Sebastian Chirimbu)este sensibilizarea opiniei populatiei scolare cu privire la necesitatea protejarii mediului, a conservarii resurselor naturale si a biodiversitatii in spatiul european.
Participa la sesiune cadre didactice, consilieri educativi, directori impreuna cu elevi din unitatile scolare: Liceul Teoretic Ecoprof, Gr.Sc. Electronica Industriala,Colegiul Lucian Blaga, Colegiul Edmond Nicolau, Sc.nr 71 Iovan Ducici, Scoala de arte si meserii nr.2.
Manifestarea se va desfasura in intervalul 12.30-17 - cuprizand prezentari de referate, colaje, desene, proiectii video, focus grup.