Incepand de sambata, 29 ianuarie 2011, elevii din clasele primare, gimnaziale si liceale, cat si prescolarii vor intra in vacanta intersemestriala.
Vacanta dintre cele doua semestre dureaza o saptamana, pana pe data de 6 februarie. De luni, 7 februarie, va incepe al doilea semestru care se va termina pe 17 iunie. Astfel, elevii vor merge la cursuri inca 18 saptamani. Acestia vor mai avea o vacanta in perioada 16-25 aprilie isi apoi vor reveni la scoala.
Fiind ultimele zile din semestrul I, saptamana aceasta este una plina de tensiune. Se incheie mediile si se intocmeste o situatie care sa reflecte intreaga activitate scoalara desfasurata de-a lungul semestrului.
MULT SUCCES!
Vezi si:
NOUA MODALITATE DE CALCULARE A ALOCATIEI DE AJUTOR PENTRU ELEVII CU ABSENTE NEMOTIVATE
TOP 10 ACTIVITATI DE IARNA IN TIMPUL LIBER
VINE VACANTA!
label
Stiri Educatie
calendar_month
2011-01-26, 00:00
autorenew
2025-10-17, 22:28
history_edu
calificativ.ro