label Stiri Educatie autorenew 2025-10-17, 22:28
Comisia pentru invatamant din Senat a aprobat un amendament la proiectul Legii Educatiei, care arata faptul ca profesorii nu vor mai avea voie sa-si mediteze contra cost elevii din clasele la care predau.

Aceasta este declaratia facuta de Mihail Hardau, presedintele Comisiei, pentru Agerpress. Astfel, meditarea de catre profesori, a elevilor din clasele la care predau va fi considerata abatare disciplinara si va fi sanctionat.
Mihail Hardau a declarat ca sanctiunile vor fi facute publice ulterior.

El a mai adaugat ca unele cadre didactice lucreaza cu elevii in ore suplimentare de pregatire si ca atat timp cat nu pretind recompense financiare, nu intra sub incidenta articolulul mentionat mai sus.

Intra si pe Forum Calificativ si comenteaza decizia Comisiei de invatamant din cadrul Senatului!

Sondaj

Crezi ca admiterea la liceu pe baza mediei notelor de la tezele cu subiect unic este corecta?