Un tanar de 19 ani care a picat bacalaureatul de patru ori a devenit profesor temporar de fizica pentru elevii de la scoala din Brahasesti. Elevul este fiul directoarei care l-a insarcinat cu predatul orelor de fizica in timp ce ea participa la cursuri de formare profesionala.
Directoarea si-a desemnat fiul sa o inlocuiasca si sa predea orele de fizica la scoala gimnaziala din Brahasesti. Inspectoratul Scolar Galati a desemnat o ancheta la scoala si directoarea ar putea fi sanctionata.
Tanarul profesor a picat de patru ori bacalaureatul, iar la fizica a obtinut nota 3,50. Si ca fiu al directoarei, acesta se considera deja director prin cancelaria din Brahasesti.
Vezi si:
Sindicalistii si parintii nu sunt de acord cu sala de reflectie
Profesorii pensionari pot preda pana la sfarsitul anului scolar
Oana Badea lauda structura invatamantului particular
Directoarea si-a desemnat fiul sa o inlocuiasca si sa predea orele de fizica la scoala gimnaziala din Brahasesti. Inspectoratul Scolar Galati a desemnat o ancheta la scoala si directoarea ar putea fi sanctionata.
Tanarul profesor a picat de patru ori bacalaureatul, iar la fizica a obtinut nota 3,50. Si ca fiu al directoarei, acesta se considera deja director prin cancelaria din Brahasesti.
Vezi si:
Sindicalistii si parintii nu sunt de acord cu sala de reflectie
Profesorii pensionari pot preda pana la sfarsitul anului scolar
Oana Badea lauda structura invatamantului particular