Profesorii incep sa treaca din nou notele elevilor in catalog si asta dupa o perioada de cinci luni in care cadrele didactice au declansat protestul "fara note in catalog".
Decizia cadrelor didactice se pare ca vine pe fondul ignorarii autoritatilor, care au luat inca de la inceput in calcul imposibilitatea inghetarii anului scolar de catre profesori.
Profesorii sunt dezamagiti dar in acelasi timp s-au resemnat si au decis sa faca ceea ce era firesc pentru situatia scolara a elevilor si au inceput sa treaca notele in catalog.
Cadrele didactice au apelat in urma cu cateva luni la aceasta forma de protest cerand modificarea legii salarizarii unitare.
Vezi si:
SITUATIA SCOLARA A LICEENILOR BUCURESTENI TRIMISA PRIN SMS PARINTILOR
Profesorii trec din nou notele elevilor in catalog
label
Stiri Educatie
calendar_month
2010-01-19, 00:00
autorenew
2025-10-17, 22:27
history_edu
calificativ.ro