label Stiri Educatie autorenew 2025-10-17, 22:28
Scolile din Ploiesti cu mai putin de 300 de elevi vor fi comasate, cel putin la nivel managerial, asa cum cere Legea Educatiei.

Astazi are loc o intalnire a primarului din Ploiesti, Andrei Volosevici, cu prefectul judetului Adrian Dobre si Gheorghe Borovina, inspectorul general al Inspectoratului Scolar Judetean. Acestia vor discuta despre necesitatea comasarii managementului scolilor la care sunt inscrisi mai putin de 300 de elevi. Numele scolile care vor fi comasate la nivel managerial vor fi comunicate in cursul zilei de azi.