Interzicerea telefoanelor mobile in scoli pentru elevii din scolile primara si generala, aceasta este masura pe care vrea sa o adopte Senatul francez.
Senatorii sunt de parere ca expunerea copiilor la echipamentele de comunicatii este considerata ca prezentand un risc pentru sanatatea lor.
Aceasta masura va interzice elevilor francezi de pana la 14 ani folosirea telefoanelor mobile in scoli.
Legea trebuie aprobata de camera inferioara a Parlamentului si Adunarea Nationala.
Vezi si:
CRIZA FINANCIARA NU AFECTEAZA, INCA, ADOLESCENTII
BACALAUREAT 2010: TESTAREA ELEVILOR DIN IANUARIE PANA IN IULIE
PROGRAMUL SCOALA DE DUPA SCOALA IN ATENTIA LUI BOC
BOC PROPUNE SIMULAREA TESTULUI DE COMPETENTE DIGITALE
BOC INCLUDE TEMELE SI MASA IN PROGRAMUL DE SCOALA
INTERZICEREA TELEFOANELOR MOBILE IN SCOLILE DIN FRANTA
label
Stiri Educatie
calendar_month
2009-10-08, 00:00
autorenew
2025-10-17, 22:27
history_edu
calificativ.ro