label Stiri Educatie autorenew 2025-10-17, 22:27
Interzicerea telefoanelor mobile in scoli pentru elevii din scolile primara si generala, aceasta este masura pe care vrea sa o adopte Senatul francez.

Senatorii sunt de parere ca expunerea copiilor la echipamentele de comunicatii este considerata ca prezentand un risc pentru sanatatea lor.

Aceasta masura va interzice elevilor francezi de pana la 14 ani folosirea telefoanelor mobile in scoli.

Legea trebuie aprobata de camera inferioara a Parlamentului si Adunarea Nationala.

Vezi si:
CRIZA FINANCIARA NU AFECTEAZA, INCA, ADOLESCENTII

BACALAUREAT 2010: TESTAREA ELEVILOR DIN IANUARIE PANA IN IULIE

PROGRAMUL SCOALA DE DUPA SCOALA IN ATENTIA LUI BOC

BOC PROPUNE SIMULAREA TESTULUI DE COMPETENTE DIGITALE

BOC INCLUDE TEMELE SI MASA IN PROGRAMUL DE SCOALA