Elevii de la scoala Crangurile, judetul Dambovita, au ajuns marti, la spital, cu suspiciune de toxiinfectie alimentara. Copiii au acuzat dureri abdominale si greata.
Elevii de la scoala Crangurile au ajuns la spital dupa ce au consumat bomboane de la un coleg care isi sarbatorea ziua de nastere, precum si produse din programul "Cornul si laptele". Din cei 15 copii care au ajuns la spital, doi au ramas internati.
Medicii de la Spitalul Orasenesc Gaesti au dat diagnosticul de sindrom emetizant. Reprezentanti ai Directiei de Sanatate Publica Dambovita au ridicat probe de lapte, bomboane si corn pentru analize de specialitate. Toate produsele erau in termen de valabilitate.
Rezultatele analizelor vor stabili cauza starii de rau a celor 15 copii. Incadrarea juridica a faptei se va face in functie de analize.
Vezi si:
O bomba de aruncator intr-o magazie a scolii
Scolile din Oradea au fost tunate cu graffiti
Abandonarea scolii din cauza saraciei
Lansarea Coltului Verde din Scoala mea
Notele testelor initiale vor ajunge si la inspectorate si Ministerul Educatiei
Elevii de la scoala Crangurile au ajuns la spital dupa ce au consumat bomboane de la un coleg care isi sarbatorea ziua de nastere, precum si produse din programul "Cornul si laptele". Din cei 15 copii care au ajuns la spital, doi au ramas internati.
Medicii de la Spitalul Orasenesc Gaesti au dat diagnosticul de sindrom emetizant. Reprezentanti ai Directiei de Sanatate Publica Dambovita au ridicat probe de lapte, bomboane si corn pentru analize de specialitate. Toate produsele erau in termen de valabilitate.
Rezultatele analizelor vor stabili cauza starii de rau a celor 15 copii. Incadrarea juridica a faptei se va face in functie de analize.
Vezi si:
O bomba de aruncator intr-o magazie a scolii
Scolile din Oradea au fost tunate cu graffiti
Abandonarea scolii din cauza saraciei
Lansarea Coltului Verde din Scoala mea
Notele testelor initiale vor ajunge si la inspectorate si Ministerul Educatiei