calificativ.ro  »  Stiri  »  Stiri Educatie  »  Elevii care au obtinut medii de 2 si 3 la Evaluarea Nationala au fost admisi in 322 de licee din tara

Elevii care au obtinut medii de 2 si 3 la Evaluarea Nationala au fost admisi in 322 de licee din tara

calendar_month 16 Iul 2014, 00:00
In 2014, aproape 16.000 de elevi au obtinut medii mai mici de 5 la Evaluarea Nationala. Chiar si asa, au fost admisi in 322 de licee din tara, la filiera teoretica sau tehnologica.

Numarul candidatilor cu medii sub 5 este de 15.791. Acestia vor intra intr-un program de remediere incepand cu clasa a IX-a, pentru ca la sfarsitul ciclului liceal sa sustina si examenul de Bacalaureat. Dintre elevii care nu au promovat examenul, 13.237 au fost repartizati in licee tehnologice si 1.857 in licee teoretice.

"Este foarte greu sa reusesti la Bacalaureat cu astfel de medii. Acesti elevi intra intr-un program remedial din clasa a IX-a, un program prin care incercam sa-i aducem la nivelul cunostintelor pe care ar trebui sa-l aiba. Cu unii dintre ei reusim, cu altii nu se poate insa, nu trebuie sa ne ascundem", a declarat inspectorul general din Dolj, Florea Bercea.

"Rezultatele nu se vor vedea imediat si nu trebuie judecate liceele dupa rezultatele de la bacalaureat daca au avut elevi intrati la liceu cu astfel de note. Munca profesorului va fi mult mai grea pentru a-l aduce pe elevul de 3 la 5. Trebuie evaluata activitatea elevului de la scoala generala", a declarat inspectorul general din Olt, Felicia Man.

"Ei se pierd la un moment dat. Iar metodologia le permite inscrierea la liceu cu toate ca au medii mici. Poate ca si subiectele de la Evaluarea Nationala au fost prea grele pentru ei si n-au reusit sa ia o nota de 5. Fiecare scoala isi stabileste un plan de masuri si vedem ce putem face cu acesti elevi", a spus inspectorul scolar din Mehedinti, Mirela Enea Pintea.

Iata care sunt liceele care au admis inscrierea candidatilor cu medii sub 5 la Evaluarea Nationala:

BUCURESTI

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI" - specializarea - Chimie industriala- 2.50

COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ "DUMITRU MOTOC" - specializarea industrie alimentară - 2.50

LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE GUSTI" -specializarea- Mecanica- 2.52

COLEGIUL TEHNIC MECANIC "GRIVITA" - Mecanica -2.57

COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BRAVU" - Mecanica- 2.57

LICEUL TEHNOLOGIC "DRAGOMIR HURMUZESCU" -Electric-2.62

COLEGIUL TEHNIC "DINICU GOLESCU"- Electronica automatizari-2.69

COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"-Electric-2.71

LICEUL TEHNOLOGIC "THEODOR PALLADY" - Electric- 2.73 si Mecanica- 2.99

COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU"- Mecanica-2.77

COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA"-Mecanica-2.83

COLEGIUL TEHNIC "CAROL I"-Mecanica-2.92

COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY"-Protectia mediului-2.93

ALBA

LICEUL TEHNOLOGIC din SEBEŞ - specializarea Industrie textilă şi pielărie -2.26

LICEUL "CORNELIU MEDREA" din ZLATNA- specializarea Electronica automatizări-2.36

COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU DOMSA" ALBA IULIA-Electric -2.44

LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CIMPENI- Mecanica-2.58

COLEGIUL TEHNIC "I. D. LAZARESCU" CUGIR- Electronica automatizari-2.89

LICEUL TEHNOLOGIC "TIMOTEI CIPARIU" BLAJ - Mecanica-2.98

ARAD

LICEUL TEHNOLOGIC SANTANA -specializarea Economic -2.29, Mecanică-2.71 si Stiinte Sociale-2.79

LICEUL TEORETIC CERMEI - specializarea Ştiinte ale Naturii-2.46

COLEGIUL TEHNIC "AUREL VLAICU" ARAD- Electric-2.65 si Mecanică-2.90

LICEUL TEHNOLOGIC "MOGA VOIEVOD" HALMAGIU-Turism si alimentatie-2.69

LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTRONICA SI AUTOMATIZARI "CAIUS IACOB" ARAD -Electric-2.70, Electronica automatizari- 2.80



COLEGIUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA ARAD-Agricultura - 2.76

LICEUL TEHNOLOGIC CHISINEU CRIS-Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.77

LICEUL TEORETIC SEBIS - Fabricarea produselor din lemn - 2.82

LICEUL "ION BUTEANU" GURAHONT-Silvicultura - 2.88

LICEUL TEHNOLOGIC BELIU-Economic - 2.88

LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" PECICA- Fabricarea produselor din lemn - 2.99

LICEUL TEHNOLOGIC "FRANCISC NEUMAN" ARAD- Estetica si igiena corpului omenesc - 2.98

ARGES

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 din MĂRĂCINENI -specializarea Industrie alimentara -2.16

LICEUL TEHNOLOGIC -Estetica si igiena corpului omenesc-2.21, Comert - 2.65, Mecanica - 2.45

LICEUL TEHNOLOGIC COSTESTI Mecanica- 2.29, Matematica-Informatica - 2.76, Electromecanica - 2.70

COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE DIMA" -Electric- 2.30, Mecanica - 2.58, Constructii, instalatii si lucrari publice- 2.82

LICEUL TEHNOLOGIC ASTRA-Electric-2.31, Electronica automatizari - 2.76, Mecanica-2.99

LICEUL TEHNOLOGIC LIVIU REBREANU-Mecanica-2.32

LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CAMPULUNG - Mecanica - 2.96

COLEGIUL TEHNIC CÂMPULUNG Comert -2.95, Mecanica - 2.47

LICEUL TEHNOLOGIC VICTOR SLAVESCU - Protectia mediului- 2.89, Fabricarea produselor din lemn-2.98

COLEGIUL TEHNIC CÂMPULUNG Electromecanica- 2.88

LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI - Mecanica -2.79, Fabricarea produselor din lemn -2.36

LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN DOBRESCU- Agricultura-2.65

LICEUL TEHNOLOGIC I.C. PETRESCU Mecanica -2.50

LICEUL TEHNOLOGIC DINU BRATIANU Mecanica -2.41

LICEUL TEHNOLOGIC PETRE IONESCU MUSCEL Mecanica - 2.9

BACAU

COLEGIUL TEHNIC "PETRU PONI" din ONEŞTI - specializarea Resurse naturale şi protecţia mediului - 2.30

COLEGIUL TEHNIC "DUMITRU MANGERON" BACAU- Electric - 2.93

COLEGIUL "GRIGORE ANTIPA" BACAU- Industrie alimentara - 2.90

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BACAU Mecanica - 2.86

LICEUL TEHNOLOGIC "J.M.ELIAS" SASCUT Mecanica - 2.83

COLEGIUL TEHNIC "ION BORCEA" BUHUSI- Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.71

COLEGIUL TEHNIC "LETEA" BACAU - Industrie alimentara - 2.53

COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBALCESCU"MOINESTI - Mecanica - 2.52

BIHOR

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 din DOBREŞTI - specializarea Industrie textilă şi pielărie-2.49, Mecanica -3.00

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU - Mecanica - 2.99

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SALONTA - Agricultura- 2.97

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CADEA- Industrie alimentara- 2.96

LICEUL TEORETIC "ARANY JANOS" SALONTA Comert - 2.90

COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA - Electronica automatizari- 2.88

LICEUL TEORETIC "HORVATH JANOS" MARGHITA Filologie -Limba maghiara- 2.85

COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN BRANCUSI" ORADEA Economic - 2.74

LICEUL TEHNOLOGIC "HOREA" MARGHITA-Comert- 2.74

BISTRITA NASAUD

COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE MOISIL" din BISTRIŢA- specializarea Mecanica- 2.26

LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" BECLEAN- Mecanica- 2.87

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BECLEAN- Agricultura - 2.69

LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ROMANU VIVU" TEACA - Comerţ - 2.57

LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MAIERU- Mecanica- 2.98

LICEUL TEHNOLOGIC FELDRU - Mecanica - 2.93

BOTOSANI

LICEUL "DEMOSTENE BOTEZ" TRUSEŞTI -specializarea Resurse naturale şi protecţia mediului-2.42

LICEUL TEHNOLOGIC TODIRENI - Comert - 2.78, Industrie textila si pielarie - 3.00

LICEUL TEHNOLOGIC COTUSCA- Protectia mediului - 2.72

LICEUL TEHNOLOGIC "AL.VLAHUTA" SENDRICENI - Mecanica - 2.60

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES'' BOTOSANI- Protectia mediului - 2.57, Mecanica - 2.56

LICEUL "REGINA MARIA" DOROHOI- Comert- 3.06

LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI - Industrie alimentara - 2.97, Industrie textila si pielarie - 2.93

LICEUL "ALEXANDRU CEL BUN'' BOTOSANI Filologie - 2.92

LICEUL "DIMITRIE NEGREANU" BOTOSANI- Mecanica - 2.91

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" BOTOSANI - Mecanica - 2.89

LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA - Industrie alimentara - 2.83

LICEUL TEORETIC "ANASTASIE BASOTA" POMIRLA -Ştiinte ale Naturii - 2.80

BRASOV

LICEUL 'SEXTIL PUSCARIU' din BRAN-specializarea Economic- 2.29

LICEUL TEHNOLOGIC 'VICTOR JINGA' SACELE- Comert - 2.98

COLEGIUL TEHNIC 'REMUS RADULET' BRASOV Electric Liceal -2.97

LICEUL TEHNOLOGIC RASNOV - Filologie - 2.96 , Turism si alimentatie - 2.63

COLEGIUL TEHNIC 'MIRCEA CRISTEA' BRASOV - Mecanica- 2.95

LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. IOAN SENCHEA' FAGARAS Economic -2.91

COLEGIUL TEHNIC 'DR. ALEXANDU BARBAT' VICTORIA - Turism si alimentatie -2.74

COLEGIUL 'AUREL VIJOLI' FAGARAS - Turism si alimentatie - 2.74, Mecanica - 2.46

COLEGIUL PENTRU AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA 'TARA BARSEI' PREJMER -Agricultura- 2.69

LICEUL 'ST.O.IOSIF' RUPEA - Electric - 2.61

LICEUL TEORETIC 'MITROPOLIT I. METIANU' ZARNESTI - Stiinte ale Naturii -2.41

BRAILA

LICEUL TEORETIC "GEORGE VALSAN" FĂUREI -specializarea Mecanica- 2.89

BUZAU

LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILIPESCU" MUNICIPIUL BUZĂU - specializarea Electric - 2.31

LICEUL TEHNOLOGIC ORAS PATARLAGELE - Mecanica - 2.67

LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR FRUNZA" MUNICIPIUL RÎMNICU SARAT- Industrie alimentara - 2.60

LICEUL TEHNOLOGIC COMUNA RUSETU Mecanica - 2.49

COLEGIUL AGRICOL "DR. C-TIN ANGELESCU" MUNICIPIUL BUZAU- Agricultura- 2.98

LICEUL TEHNOLOGIC LOPATARI COMUNA LOPATARI - Industrie textila si pielarie- 2.93

COLEGIUL TEHNIC MUNICIPIUL BUZAU -Mecanica - 2.84

LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR FRUNZA" MUNICIPIUL RÎMNICU SARAT Electromecanica - 2.79, Mecanica - 2.75

CARAS SEVERIN

LICEUL TEHNOLOGIC „NICOLAE STOICA DE HATEG“ MEHADIA - specializarea Silvicultura- 2.32

LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" CARANSEBES -specializarea Mecanica- 2.37

LICEUL TEHNOLOGIC „IOSIF CORIOLAN BURACU“ PRIGOR -specializarea Fabricarea produselor din lemn-2.37

LICEUL "HERCULES" BĂILE HERCULANE-specializarea Filologie- 2.38

LICEUL TEHNOLOGIC „NICOLAE STOICA DE HATEG“ MEHADIA Economic - 2.92

LICEUL TEORETIC „EFTIMIE MURGU“ BOZOVICI- Matematica-Informatica- 2.83

LICEUL „MATHIAS HAMMER“ ANINA Electronica automatizari- 2.82

LICEUL TEHNOLOGIC „MIHAI NOVAC“ ORAVITA - Economic- 2.80, Agricultura - 2.61, Mecanica - 2.52

COLEGIUL TEHNIC RESITA - Electric - 2.67

LICEUL BANATEAN OTELU ROSU -Mecanica - 2.62

LICEUL TEHNOLOGIC BOCSA Electromecanica- 2.54 si Electronica automatizari -2.98

LICEUL TEHNOLOGIC „SF.DIMITRIE“ TEREGOVA -Turism si alimentatie - 2.53

COLEGIUL TEHNIC CARASAN RESITA -Constructii, instalatii si lucrari publice -2.98

CALARASI

LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" OLTENITA -specializarea Mecanica-2.32

LICEUL TEHNOLOGIC "DUILIU ZAMFIRESCU" DRAGALINA - specializarea Turism şi alimentaţie - 2.24

COLEGIUL AGRICOL "SANDU ALDEA" CALARASI -Silvicultura - 2.85, Agricultura - 2.71

LICEUL TEHNOLOGIC "DAN MATEESCU" CALARASI - Comert - 2.70

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CALARASI - Mecanica- 2.68

LICEUL "ALEXANDRU ODOBESCU" LEHLIU GARA- Matematica-Informatica - 2.53

LICEUL TEHNOLOGIC "ION GHICA" OLTENITA- Industrie textila si pielarie - 2.53, Mecanica- 2.52

COLEGIUL TEHNIC "STEFAN BANULESCU" CALARASI - Turism si alimentatie - 2.45

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 FUNDULEA- Agricultura - 2.33

CLUJ

LICEUL TEHNOLOGIC "VLADEASA" HUEDIN - specializarea Turism si alimentatie- 2.86

LICEUL TEORETIC "JOSIKA MIKLOS" TURDA - specializarea Ştiinte ale Naturii- 2.86

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CLUJ-NAPOCA - Turism si alimentatie - 2.96

COLEGIUL TEHNIC "RALUCA RIPAN" CLUJ-NAPOCA- Industrie alimentara - 2.98

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI "TRANSILVANIA" CLUJ-NAPOCA -2.98

CONSTANTA

LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE ISTRATOIU' DELENI- specializarea Agricultura- 2.18

LICEUL TEHNOLOGIC 'I.C.BRATIANU' NICOLAE BALCESCU- specializarea Construcţii, instalaţii şi lucrări publice - 2.28

COLEGIUL TEHNIC 'PONTICA' CONSTANTA- Turism si alimentatie - 3.00

LICEUL TEORETIC MIHAIL KOGALNICEANU- Industrie alimentara - 2.88

COLEGIUL TEHNIC 'TOMIS' CONSTANTA- Mecanica- 2.86, Constructii, instalatii si lucrari publice-2.75

LICEUL TEHNOLOGIC 'DIMITRIE LEONIDA' CONSTANTA- Mecanica - 2.77

LICEUL TEHNOLOGIC CIOBANU- Constructii, instalatii si lucrari publice- 2.54

COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CONSTANTA - Electric - 2.48

LICEUL TEHNOLOGIC 'CARSIUM' HARSOVA - Mecanica - 2.40

COVASNA

LICEUL TEHNOLOGIC "APOR PETER" TÎRGU SECUIESC - specializarea Mecanica - 3.56

DAMBOVITA

LICEUL TEHNOLOGIC 'AUREL RAINU' FIENI - specializarea Electromecanica- 2.21, Electronica automatizari - 2.59

LICEUL TEHNOLOGIC 'CONSTANTIN BRANCOVEANU' TĂRGOVIŞTE - specializarea Mecanică- 2.24, Electric -2.40, Electronica automatizari - 2.69

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TARGOVISTE- Electric - 2.82, Mecanica - 2.86

LICEUL TEHNOLOGIC PETROL MORENI- Protectia mediului - 2.76, Mecanica -2.96

LICEUL TEHNOLOGIC 'DR.C. ANGELESCU' GAESTI - Electric - 2.68, Agricultura- 2.47, Protectia mediului - 2.39

LICEUL TEHNOLOGIC 'UDREA BALEANU' BALENI - Industrie textila si pielarie - 2.67, Mecanica - 2.35

LICEUL TEHNOLOGIC TARTASESTI-Mecanica- 2.57

LICEUL TEORETIC 'MIHAI VITEAZUL' VISINA -Electronica automatizari- 2.54, Mecanica - 2.39

LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE CIORANESCU' TARGOVISTE - Mecanica -2.40 , Electronica automatizari - 2.84

LICEUL TEHNOLOGIC VOINESTI - Electric - 2.39

LICEUL TEHNOLOGIC NUCET Industrie alimentara - 2.37

LICEUL TEHNOLOGIC 'NICOLAE MIHAESCU' TARGOVISTE - Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.94

LICEUL TEHNOLOGIC 'VOIEVODUL MIRCEA' TARGOVISTE - Matematica-Informatica- 2.90

DOLJ

LICEUL TEORETIC AMĂRĂŞTII DE JOS- specializarea Mecanică - 2.18

LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN ANGHEL" BĂILEŞTI - specializarea Agricultura - 2.26, Electric-2.38

LICEUL "MATEI BASARAB" CRAIOVA - Economic - 2.30

LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN NICOLAESCU-PLOPSOR" PLENITA - Electric - 2.30

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE BANITA" CALARASI - Mecanica - 2.27, Industrie alimentară - 2.27 , Agricultura - 2.26, Economic -2.54

COLEGIUL TEHNIC DE ARTE SI MESERII "CONSTANTIN BRANCUSI" CRAIOVA - Electronica automatizari- 2.95

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CRAIOVA - Electric - 2.94, Electronica automatizari -2.46

LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BIBESCU" CRAIOVA - Mecanica - 2.82

LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CAI FERATE CRAIOVA - Electric - 2.82, Industrie textila si pielarie-2.51

LICEUL "TRAIAN VUIA" CRAIOVA - Electric - 2.81

COLEGIUL TEHNIC "STEFAN MILCU" CALAFAT - Agricultura - 2.78

LICEUL "MATEI BASARAB" CRAIOVA - Comert - 2.77

COLEGIUL "STEFAN ODOBLEJA" CRAIOVA - Electromecanica - 2.64 , Electric - 2.34

LICEUL TEORETIC "GEORGE ST. MARINCU" POIANA MARE - Agricultura - 2.56

LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CRAIOVA - Mecanica - 2.33

LICEUL TEHNOLOGIC "HORIA VINTILA" SEGARCEA - Mecanica- 2.33

LICEUL TEHNOLOGIC "ING. IONETE AURELIAN" MALU MARE- Agricultura- 2.31

GALATI

COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA", LOCALITATEA GALATI - specializarea Mecanica-2.82

LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU", COMUNA TUDOR VLADIMIRESCU - Stiinte ale Naturii- 2.94

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA COROD -Agricultura- 2.91

LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", LOCALITATEA GALATI- Constructii, instalatii si lucrari publice- 2.91

COLEGIUL TEHNIC DE ALIMENTATIE SI TURISM "DUMITRU MOTOC", LOCALITATEA GALATI -Turism si alimentatie- 2.91

GIURGIU

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 PRUNDU-specializarea Agricultura - 2.25

LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL" CALUGARENI -specializarea Agricultura - 2.27, Mecanica- 2.37

COLEGIUL TEHNIC 'VICEAMIRAL IOAN BALANESCU' - Electric- 2.97, Mecanica- 2.85

LICEUL "UDRISTE NASTUREL" HOTARELE - Matematica-Informatica - 2.92

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 COMANA - Silvicultura - 2.57

LICEUL TEORETIC "NICOLAE CARTOJAN" - Filologie Liceal - 2.45

LICEUL TEHNOLOGIC "MIRON NICOLESCU"- Protectia mediului- 2.39

LICEUL TEHNOLOGIC GIURGIU- Mecanica- 2.32

GORJ

LICEUL TEHNOLOGIC BILTENI- specializarea Mecanica - 2.41

LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA - Turism si alimentatie - 2.93

LICEUL TEHNOLOGIC BIRSESTI - Agricultura - 2.92

HARGHITA

LICEUL TEHNOLOGIC "FOGARASY MIHALY" GHEORGHENI-specializarea Electronica automatizari- 2.33

LICEUL TEHNOLOGIC "ZIMMETHAUSEN" BORSEC- specializarea Turism şi alimentaţie- 2.48

LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKAS TIVADAR" DITRAU- Protectia mediului - 2.88

HUNEDOARA

COLEGIUL TEHNIC AGRICOL 'ALEXANDRU BORZA' GEOAGIU- specializarea Agricultură-2.26, Silvicultura -2.92

LICEUL TEHNOLOGIC "CRISAN" CRISCIOR-specializarea Electromecanica-2.34

COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN BRANCUSI" PETRILA - Electric- 2.94

COLEGIUL TEHNIC 'MATEI CORVIN' HUNEDOARA - Mecanica -2.93

LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BURSAN" HUNEDOARA Protectia mediului- 2.92, Electronica automatizari- 3.00

COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA" PETROSANI - Electric - 2.90

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORT FEROVIAR 'ANGHEL SALIGNY' SIMERIA -Electromecanica - 2.85

LICEUL TEHNOLOGIC "OVID DENSUSIANU" CALAN - Constructii, instalatii si lucrari publice 2.84, Electric - 2.46

LICEUL TEHNOLOGIC "RETEZAT" URICANI - Fabricarea produselor din lemn - 2.70

LICEUL TEHNOLOGIC "CRISAN" CRISCIOR - Mecanica - 2.51

COLEGIUL TEHNIC 'MIHAI VITEAZU' VULCAN - Mecanica - 2.47

LICEUL TEORETIC GHELARI - Matematica-Informatica - 2.45

IALOMITA

LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII CAI FERATE FETESTI- specializarea Electric - 2.17, Mecanica - 2.76

LICEUL TEHNOLOGIC CĂZĂNEŞTI- specializarea Economic - 2.32

LICEUL TEHNOLOGIC URZICENI- Protectia mediului - 2.79

LICEUL TEHNOLOGIC "INALTAREA DOMNULUI" SLOBOZIA - Mecanica - 2.48

IASI

LICEUL TEHNOLOGIC DE MECATRONICA şi AUTOMATIZARI, IAşi- specializarea Electric-2.80

COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE "UNIREA", PASCANI - Economic - 2.82

LICEUL TEHNOLOGIC, TÂRGU FRUMOS -Mecanica - 3.00

LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI - Agricultura- 2.85

ILFOV

LICEUL TEHNOLOGIC "VINTILA BRATIANU"- specializarea Economic-2.40

LICEU TEHNOLOGIC "DUMITRU DUMITRESCU" -Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.90

LICEUL TEHNOLOGIC "PAMFIL SEICARU" -Agricultură- 2.87, Electric - 2.51

MARAMURES

LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TĂUĂII MAGHERAUŞ - specializarea Electric -2.47

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE- specializarea Mecanica -2.50

LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA - Industrie textila si pielarie - 2.94

COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA BAIA MARE - Estetica si igiena corpului omenesc- 2.87

LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS - Turism si alimentatie - 2.71

LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU FILIPASCU" PETROVA - Turism si alimentatie -2.65

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ION IONESCU DE LA BRAD" SEINI - Economic- 2.56

LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG - Turism si alimentatie - 2.51

MEHEDINTI

LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU"- specializarea Mecanica- 2.26

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI AUTO-specializarea Mecanica-2.29, Electric-2.78

LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"-specializarea Agricultura - 2.35

LICEUL TEORETIC "DR.VICTOR GOMOIU" - Matematica-Informatica - 2.99

LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" - Mecanica - 2.83

COLEGIUL TEHNIC "DOMNUL TUDOR" - Electric- 2.76 , Mecanica-2.42

COLEGIUL TEHNIC "LORIN SALAGEAN" -Protectia mediului - 2.59 , Estetica si igiena corpului omenesc - 2.48

LICEUL TEORETIC "GHEORGHE IONESCU SISESTI " - Matematica-Informatica - 2.59

LICEUL TEHNOLOGIC HALANGA - Protectia mediului - 2.58

COLEGIUL TEHNIC "DECEBAL" - Chimie industriala - 2.42

MURES

LICEUL TEHNOLOGIC "ION VLASIU" TARGU MURES- specializarea Fabricarea produselor din lemn-2.28

LICEUL TEORETIC "SAMUIL MICU" SARMASU-specializarea Mecanica-2.40

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SIGHISOARA -Economic - 2.94 , Electric - 2.75

LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TARGU MURES - Electric - 2.83

LICEUL TEHNOLOGIC NR.2 SIGHISOARA Electronica automatizari - 2.43

NEAMT

LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA", COMUNA PIPIRIG - specializarea Fabricarea produselor din lemn -2.18, Industrie textila si pielarie - 2.79

LICEUL TEORETIC "MIHAIL SADOVEANU", COMUNA BORCA- specializarea Fabricarea produselor din lemn-2.23

COLEGIUL TEHNIC, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT- Silvicultura - 2.81, Fabricarea produselor din lemn - 2.74

COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN Economic- 2.79

COLEGIUL TEHNIC "MIRON COSTIN", MUNICIPIUL ROMAN - Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.73

COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT - Electric - 2.53

LICEUL TEHNOLOGIC "GH. RUSET ROZNOVANU", ORASUL ROZNOV - Mecanica - 2.47

LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA DAMUC Mecanica - 2.47

COLEGIUL TEHNIC "ION CREANGA", ORASUL TIRGU NEAMT -Mecanica- 2.46

COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN - Industrie alimentara- 2.32

LICEUL TEHNOLOGIC "GH. RUSET ROZNOVANU", ORASUL ROZNOV - Fabricarea produselor din lemn - 2.31

COLEGIUL TEHNIC "ION CREANGA", ORASUL TIRGU NEAMT -Agricultura - 2.27

OLT

COLEGIUL TEHNIC METALURGIC SLATINA -specializarea Mecanica-2.41

LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI - Industrie textila si pielarie - 2.59

COLEGIUL AGRICOL "DIMITRIE PETRESCU" CARACAL - Electric - 2.57

LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT - Mecanica - 2.54

LICEUL TEHNOLOGIC CRIMPOIA - Industrie textila si pielarie- 2.47

LICEUL TEORETIC "ION GH. ROSCA" OSICA DE SUS - Stiinte ale Naturii - 2.42

COLEGIUL AGRICOL "DIMITRIE PETRESCU" CARACAL - Agricultura - 2.90

COLEGIUL TEHNIC "NICOLAE BALCESCU" BALS - Economic - 2.89, Estetica si igiena corpului omenesc- 2.78

COLEGIUL NATIONAL AGRICOL "CAROL I" SLATINA - Agricultura - 2.84

COLEGIUL TEHNIC "ALEXE MARIN" SLATINA - Electronica automatizari - 2.81

LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIRESTI - Agricultura - 2.76

LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU - Mecanica - 2.65

PRAHOVA

LICEUL TEHNOLOGIC, SAT GHEABA, COMUNA MANECIU -specializarea Mecanica -2.58

LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT", ORASUL BOLDESTI-SCAENI - Stiinte ale Naturii- 2.95

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PLOIESTI - Electric - 2.88

LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU", ORASUL MIZIL - Comert - 2.75

SATU MARE

LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRÂNCUŞI" SATU MARE- specializarea Fabricarea produselor din lemn-2.22, Protectia mediului- 2.42

COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU" CAREI - Electronica automatizari - 2.99

LICEUL TEHNOLOGIC TARNA MARE - Agricultura - 2.70

SALAJ

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SARMASAG - specializarea Electronica automatizări- 2.67

LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 GILGAU - Comert - 2.94

LICEUL TEHNOLOGIC "VOIEVODUL GELU" ZALAU - Turism si alimentatie -2.69

SIBIU

LICEUL TEHNOLOGIC "SCOALA NATIONALA DE GAZ" MEDIAŞ- specializarea Protecţia mediului -3.28

SUCEAVA

LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA -specializarea Mecanica-2.55

COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA - specializarea Protecţia mediului -2.75, Economic - 2.93

LICEUL TEHNOLOGIC DRAGANESTI VLASCA - specializarea Electric -2.28

COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET - Mecanica - 2.99

COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI -Electronica automatizari - 2.86

TELEORMAN

LICEUL TEHNOLOGIC DRAGANESTI VLASCA - specializarea Electric -2.28, Mecanica - 2.67

LICEUL TEORETIC OLTENI - specializarea Matematica-Informatica - 2.36

COLEGIUL TEHNIC "G-RAL D. PRAPORGESCU" TURNU MAGURELE - Turism si alimentatie- 2.78, Protectia mediului -2.92

LICEUL TEHNOLOGIC "SF. HARALAMBIE" TURNU MAGURELE - Economic - 2.78, Mecanica- 2.69

LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" ALEXANDRIA - Agricultura - 2.52

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 ALEXANDRIA Turism si alimentatie- 2.42 , Electric -2.87

LICEUL TEHNOLOGIC "ANDREI SAGUNA" BOTOROAGA - Mecanica - 2.40

LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA" TURNU MAGURELE -Matematica-Informatica - 2.98

COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" ROSIORI DE VEDE - Industrie textila si pielarie - 2.92

LICEUL TEORETIC ZIMNICEA-Stiinte ale Naturii - 2.85

TIMIS

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE MITROI"COM.BILED - specializarea Mecanica-2.32

COLEGIUL TEHNIC DE VEST MUN.TIMISOARA -specializarea Constructii, instalatii şi lucrări publice - 2.46

LICEULTEORETIC "DOSITEI OBRADOVICI" MUN.TIMISOARA - Filologie - Limba Sârbă- 2.84

COLEGIUL SILVIC "CASA VERDE" MUN.TIMISOARA - Silvicultura - 2.84, Protectia mediului - 2.53

COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC "REGELE FERDINAND I " MUN.TIMIŞOARA - Electric - 2.84

COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" MUN.TIMISOARA - Constructii, instalatii si lucrari publice - 2.78

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "PETRU BOTIS" MUN.TIMISOARA - Agricultura - 2.75

LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO MUN.TIMISOARA - Electric - 2.64

COLEGIUL TEHNIC ELECTROTIMIS MUN.TIMISOARA - Electronica automatizari- 2.62 , Electric - 2.49

TULCEA

LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOG - specializarea Agricultura - 2.22

LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRĂTESCU" ISACCEA- specializarea Mecanică -2.23

COLEGIUL "ANGHEL SALIGNY" TULCEA -Mecanica - 2.69

COLEGIUL TEHNIC "HENRI COANDA" TULCEA -Electronica automatizari - 2.68

LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" BABADAG -Mecanica- 2.89

VASLUI

LICEUL TEHNOLOGIC, SAT PUIEŞTI - specializarea Electric -2.60, Industrie textila si pielarie -2.83, Protectia mediului- 2.75, Mecanica-2.64

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", MUN. BARLAD- Industrie textila si pielarie - 2.94

LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU", MUN. VASLUI - Industrie alimentara - 2.93

LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN CORIVAN", MUN. HUSI - Mecanica - 2.92

LICEUL "STEFAN PROCOPIU", MUN. VASLUI - Mecanica- 2.91

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", SAT VETRISOAIA - Mecanica- 2.68

VALCEA

LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL MAGHERU" - specializarea Electric - 2.42, Estetica si igiena corpului omenesc -2.90

LICEUL TEHNOLOGIC OLTCHIM -specializarea Mecanica - 2.47

LICEUL "CONSTANTIN BRÂNCOVEANU" -specializarea Industrie textila şi pielarie - 2.47

LICEUL TEORETIC BREZOI - Matematica-Informatica - 2.51, Filologie- 2.66

LICEUL TEHNOLOGIC "CAPITAN NICOLAE PLESOIANU" - Mecanica - 2.48

LICEUL TEHNOLOGIC BAILE GOVORA- Turism si alimentatie - 2.90

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRACHE POENARU" - Agricultura - 2.88

LICEUL TEHNOLOGIC JUSTINIAN MARINA- Turism si alimentatie - 2.86

LICEUL TEORETIC LADESTI - Stiinte ale Naturii - 2.79

LICEUL TEHNOLOGIC BRATIANU - Agricultura - 2.74

LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM CALIMANESTI - Turism si alimentatie - 2.73

LICEUL PREDA BUZESCU - Electric- 2.72

VRANCEA

COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCŞANI - specializarea Electronica automatizări -2.33

COLEGIUL TEHNIC "VALERIU D. COTEA" FOCSANI - Protectia mediului - 2.78, Mecanica -2.59

COLEGIUL TEHNIC AUTO "TRAIAN VUIA" FOCSANI - Mecanica - 2.56, Electric -2.88

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE BALS" ADJUD - Mecanica - 2.98

LICEUL TEHNOLOGIC "G.G. LONGINESCU" FOCSANI - Protectia mediului - 2.97

COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI - Mecanica - 2.92

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" FOCSANI - Turism si alimentatie- 2.89

Sursa foto: presadegalati.ro


 
Sondaj
Stii deja care va fi situatia ta scolara la sfarsitul semestrului I?