label Stiri Educatie autorenew 2025-10-17, 22:28
Sute de elevi din Brasov au fost trimisi de catre profesori acasa din cauza frigului din salile de curs.

Cauza inchiderii caldurii o reprezinta datoriile mari pe care le are Regia locala de termoficare catre furnizorul de gaz, relateaza Antena 3.

Primaria din Brasov a achizitionat calorifere electrice pentru scolile care nu sunt incalzite, dar cu toate acestea, sute de elevi au fost trimisi acasa din cauza frigului.

Nici profesorii nu o duc mai bine, acestia montand radiatoare in cancelarie dar cu toate astea nu reusesc sa faca fata frigului.

Autoritatile promit ca pana joi, toate scolile din Brasov vor avea caldura.

Vezi si:
INCALZIREA SCOLILOR DIN TARGU MURES REVINE LA PARAMETRII NORMALI