Explozie in dimineata de marti, 11 ianuarie 2011 la un liceu din Ploiesti in urma caruia cinci elevi au fost raniti.
Elevii din clasa a IX-a asteptau sa inceapa ora de religie, cand au sesizat ca focul din soba s-a stins, moment in care un elev a incercat sa reaprinda focul cu un chibrit, relateaza Realitatea TV.
A avut loc o explozie in care au fost raniti cinci elevi si au ajuns la spital. In acest moment, politistii au deschis o ancheta pentru a elucida misterul exploziei.
Vezi si:
INFORMARE DE PRESA IN LEGATURA CU INCIDENTUL PETRECUT LA GRUPUL SCOLAR TRANSPORTURI PLOIESTI
ELEVII AR PUTEA SA RAMANA FARA ALOCATIE
TRANSPORTUL ELEVILOR IN SIGURANTA ESTE O PRIORITATE PENTRU MECTS
ELEVI DE LICEU RANITI IN URMA UNEI EXPLOZII
label
Stiri Educatie
calendar_month
2011-01-11, 00:00
autorenew
2025-10-17, 22:28
history_edu
calificativ.ro