Cadrele didactice din judetul Buzau au intrat in cea de-a treia saptamana de greva, fiind nemultumiti de faptul ca au primit doar 30% din salariul aferent pe luna februarie.
In aceasta situatie se afla aproximativ 4.000 de cadre didactice de la 167 de scoli. Protestul de luni va avea loc in Piata Dacia din Buzau incepand cu ora 11.00 dupa care se va muta la Prefectura.
De asemenea, protestele vor continua si marti intre orele 9.00 si 11.00 cand profesorii vor picheta Inspectoratul Scolar Judetean, iar miercuri vor organiza din nou un miting in Piata Dacia, continuand cu un mars spre Prefectura.
Vezi si:
MINISTRUL FUNERIU SOLICITA PROFESORILOR DIN BUZAU RELUAREA CURSURILOR
PROFESORII SI MINISTRUL FUNERIU NU AU AJUNS LA NICIUN COMPROMIS
IN SCOLILE DIN ROMANIA S-A DUBLAT CONSUMUL DE DROGURI
PROGRAMUL EURO 200 PENTRU ELEVI, DESFASURAT SI IN 2010
BUZAU: CADRELE DIDACTICE - IN GREVA DE TREI SAPTAMANI
label
Stiri Educatie
calendar_month
2010-03-29, 00:00
autorenew
2025-10-17, 22:27
history_edu
calificativ.ro