label Stiri Educatie autorenew 2025-10-17, 22:27
Programul "Laptele si cornul" menit sa ii scuteasca pe parinti de grija pachetelului de la scoala, a bagat in spital 15 elevi din Piatra si Talazu Mic, judetul Constanta.

Cei 15 copii au mancat produsele primite la scoala, iar in scurt timp s-au simtit rau si afost nevoie sa fie transportati la spitalul de Boli Infectioase din Constanta.

Diagnosticul dat de medicii de aici, a fost cel de toxiinfectie alimentara.

In urma situatiei create Directia de Sanatate Publica din Constanta a demarat o ancheta, pentru acesta prelevandu-se probe de la scoala si de la depozitul de alimente unde au fost tinute stocurile de lapte, iaurt si biscuiti.

Vezi si:PROGRAMUL CORNUL SI LAPTELE SE REIA IN SECTOARELE 1,2,5 SI 6
MERE GRATUITE PENTRU ELEVI DIN ANUL SCOLAR 2009 - 2010
AJUTA-TI COPILUL SA MANANCE SANATOS