Programul teatrelor bucurestene in perioada 17 - 23 octombrie 2011
calendar_month 17 Oct 2011, 00:00
Vezi programul principalelor institutii de teatru bucurestene in perioada 17 - 23 octombrie 2011:

Teatrul Act:

Miercuri, 19 octombrie, ora 19:00 - "The blue note years", Cristian Soleanu - saxofon, George Natsis - pian, Adrian Mircea Flautistu - contrabas, Vlad Popescu - baterie;

Joi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Prof" de Jean Pierre-Dopagne, regia Cristian Dumitrescu.

Teatrul Odeon: Sala Studio

Marti, 18 octombrie, ora 20:30 - "Aaleef", coregrafia Taoufiq Izeddiou;

Miercuri, 19 octombrie, ora 20:30 - "Blifat" de Gabriel Pintilie, regia Alexandru Mihail;

Sambata, 22 octombrie, ora 20:30 - "Concert Imago Mundi", Oana Maris - oboi tamburina, dramba, Daniel Ivascu - percutie, Catalin Stefanescu - cobza, baglama, chitara, mandol, Stefan barbu - vioara, fare drum, dulcimer, Adrian buciu - flaute, shakers, Cristian Stanoiu - proiectii video live;

Duminica, 23 octombrie, ora 20:30 - "Pentru ca pot" de Arthur Kopit, traducerea Mihaela Michailov, regia Alexandru Mazgareanu;

Sala Majestic:

Miercuri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Un tango mas", un spectacol de Razvan Mazilu, directia de scena Alexandru Dabija;

Joi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Sefele" de Werner Schwab, regia Sorin Militaru;

Vineri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Viata e vis" dupa Calderon de la Barca, traducere Mihaela Cretu, un spectacol de Dragos Galgotiu;

Sambata, 22 octombrie, ora 19:00 - "Pyramus & Thisbe 4 You" dupa William Shakespeare, traducerea Andrei Marinescu, regia Alexandru Dabija;

Duminica, 23 octombrie, ora 19:00 - "Natura moarta cu nepot obez" de Ion Sapdaru, regia Eugen Fat.

Teatrul National Bucuresti: Sala Atelier

Vineri, 21 octombrie, ora 20:00 - "Purificare" de Petr Zelenka;

Sambata, 22 octombrie, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor" de Eric-Emmanuel Schmitt;

Duminica, 23 octombrie, ora 20:00 - "Camerista" dupa Hermann Broch;

Sala Mare: sambata, 22 octombrie, ora 19:30 - "Macbeth" de William Shakespeare;

Duminica, 23 octombrie, ora 20:00 - "S-a sfarsit cum a-nceput" de Sean O'Casey;

Sala Amfiteatru: sambata, 22 octombrie, ora 19:30 - "Sinucigasul" de Nikolai Erdman;

Duminica, 23 octombrie, ora 20:00 - "Egoistul" de Jean Anouilh;

Sala 99: sambata, 22 octombrie, ora 20:00 - "Scara pisicii" de Katalin Thuroczy;

sambata, 22 octombrie, ora 11:00 - Teatrul National pentru Copii;

duminica, 23 octombrie - "Fast aulic si democratie apuseana in vestimentatia romaneasca din sec. XIX", Adrian Silvan Ionescu.

Teatrul Bulandra: Sala Izvor

Joi, 20 octombrie, ora 18:30 - "Ingropati-ma pe dupa plinta" regia Yuri Kordonsky;

Sambata, 22 octombrie, ora 18:30 - "Ingropati-ma pe dupa plinta" regia Yuri Kordonsky;

Duminica, 23 octombrie, ora 19:00 - "Arta", regia Cristi Juncu;

Sala "Toma Caragiu":

Vineri, 21 octombrie, ora 18:30 - "Insemnarile unui necunoscut", regia Alexandru Darie;

Duminica, 23 octombrie, ora 19:00 - "Scaunele", regia Felix Alexa.

Teatrul Mic:

Miercuri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Ma mut la mama" de Andreas Petrescu si Gabriel Fatu, regia Gelu Colceag;

Joi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Cum iubeste cealalta jumatate" de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu;

Vineri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Spionul Balcanic" de Dusan Kovacevic, regia Claudiu Goga;

Sambata, 22 octombrie, ora 19:00 - "Hotelul dintre lumi" de Eric-Emmanuel Schmitt, un spectacol de Alice Barb;

Duminica, 23 octombrie, ora 19:00 - "Furtuna" de William Shakespeare, regia Catalin Buzoianu.

Teatrul Foarte Mic:

Joi, 20 octombrie, ora 19:00 - "Zero decibeli" de Ioana Paun si Mona Bozdog, un spectacol socio-fonic de Ioana Paun;

Vineri, 21 octombrie, ora 19:00 - "Google tara mea!" de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;

Sambata, 22 octombrie, ora 19:00 - "Ma tot duc" adaptare libera dupa William Shakespeare, Marc Dore.