Anul scolar se incheie in cateva saptamani, iar party-urile incep sa rasune. Pentru ca vrei sa fii printre cei mai buni, echipa Calificativ.ro iti da cateva sfaturi legate de tinutele pe care le poti purta.
Cel mai important este sa te simti bine si sa nu te imbraci cu ceva care crezi ca ar putea sa-ti creeze o stare de disconfort! Pana la urma, cel mai important e sa te distrezi si sa-ti pastrezi propriul stil! Si nu uita sa te asortezi cu partenerul/ partenera!
Pentru fete:
Personalitatea ar trebui sa se reflecte in ceea ce porti! La fel si la party! Daca nu iti plac rochiile, nu te imbraci in rochie!
Daca iti place stilul sport iti poti cumpara un sarafan scurt de blugi, niste sandalute cu multe bretele si iti poti pune niste bijuterii din argint sau niste gablonturi finute. Cu siguranta te vei simti bine si iti vei expune si propria personalitate.
Pentru stilul casual, poti purta o pereche de pantaloni cu o bluzita sau o camasuta mai trendy si te poti incalta cu pantofi sau balerini.
Daca iti place sa te imbraci mai elegant, ia-ti o rochita simpla, niste sandalute argintii sau aurii si niste accesorii in aceeasi culoare cu sandalutele.
Pentru baieti:
Ca si in cazul fetelor, cel mai important e sa te simti bine cum esti imbracat!
Pentru stilul sport, poti asorta o pereche de blugi cu o camasa sau cu un sacou purtat peste tricou si pantofi sport.
Stilul elegant?! Simplu ca lumina zilei! Pantaloni simpli, camasa cu sau fara cravata, sacou si pantofi eleganti.
De asemenea, o tinuta mai casual poate fi alcatuita dintr-o bluza sau un tricou, o pereche de pantaloni mai pretentiosi (dar in niciun caz eleganti), o curea interesanta si niste pantofi casual, chiar tenisi sau adidasi.
Daca vrei sa iesi in evidenta, poarta o camasa simpla cu un papion, jeansi sau pantaloni cu talie joasa si tenisi sau adidasi.
In cazul in care party-ul are o anumita tema, scapi usor! Prin magazine gasesti tot felul de costumatii!
Vezi si:
Good looks
Educatie sexuala
Timp liber
Jocuri
Cel mai important este sa te simti bine si sa nu te imbraci cu ceva care crezi ca ar putea sa-ti creeze o stare de disconfort! Pana la urma, cel mai important e sa te distrezi si sa-ti pastrezi propriul stil! Si nu uita sa te asortezi cu partenerul/ partenera!
Pentru fete:
Personalitatea ar trebui sa se reflecte in ceea ce porti! La fel si la party! Daca nu iti plac rochiile, nu te imbraci in rochie!
Daca iti place stilul sport iti poti cumpara un sarafan scurt de blugi, niste sandalute cu multe bretele si iti poti pune niste bijuterii din argint sau niste gablonturi finute. Cu siguranta te vei simti bine si iti vei expune si propria personalitate.
Pentru stilul casual, poti purta o pereche de pantaloni cu o bluzita sau o camasuta mai trendy si te poti incalta cu pantofi sau balerini.
Daca iti place sa te imbraci mai elegant, ia-ti o rochita simpla, niste sandalute argintii sau aurii si niste accesorii in aceeasi culoare cu sandalutele.
Pentru baieti:
Ca si in cazul fetelor, cel mai important e sa te simti bine cum esti imbracat!
Pentru stilul sport, poti asorta o pereche de blugi cu o camasa sau cu un sacou purtat peste tricou si pantofi sport.
Stilul elegant?! Simplu ca lumina zilei! Pantaloni simpli, camasa cu sau fara cravata, sacou si pantofi eleganti.
De asemenea, o tinuta mai casual poate fi alcatuita dintr-o bluza sau un tricou, o pereche de pantaloni mai pretentiosi (dar in niciun caz eleganti), o curea interesanta si niste pantofi casual, chiar tenisi sau adidasi.
Daca vrei sa iesi in evidenta, poarta o camasa simpla cu un papion, jeansi sau pantaloni cu talie joasa si tenisi sau adidasi.
In cazul in care party-ul are o anumita tema, scapi usor! Prin magazine gasesti tot felul de costumatii!
Vezi si:
Good looks
Educatie sexuala
Timp liber
Jocuri